Medeni dünya Bodrum’daki villaya ne diyecek?

Yerel seçime bir hafta kala Saraçhane Medyası vites büyüttü. Günün 24 saati Murat Kurum yazıp, konuşuyor, deli saçması iddialarla kendilerini Ekrem İmamoğlu’na beğendirmeye çalışıyorlar.

Bir tanesi çıkmış Kurum’un oturduğu evi diline dolamış. Neymiş… Normal bir ülkede Kurum’un taksitle ev almasına “Skandal” denilirmiş!!

Bu arkadaşların gözleri var görmüyorlar.

Kulakları var duymuyorlar.

Ağızları var, konuşuyorlar ama tek taraflı konuşuyorlar…

Adama sorarlar… Gövdenizi siper ettiğiniz İmamoğlu’nun Emirgan’daki 50 milyon dolarlık üç tane villasını duymadınız mı?

Edremit, Güre, Çanakkale’deki arsaların belgeleri çarşaf çarşaf ortalığa döküldü? Görmediniz mi?

Bir iş adamı “İstanbul’da altı ay boyunca milletvekili arabasıyla 200 milyon lira taşıdık” diye açıklama yaptı. CHP’deki para sayma skandalı farklı bir boyuta taşındı. Neden bunu konuşmuyorsunuz?

Tamam bunların hiçbirini görmediniz, duymadınız… Alın size Bodrum’dan bir villa hikayesi daha. Murat Kurum’un taksitle aldığı daireye gösterdiğiniz ilgiyi buna gösterecek misiniz bakalım…

Tarih 22 Kasım 2019…

İmamoğlu, Bodrum Ortakent Yahşi’de mevcut değeri minimum 3 milyon dolar edecek bir villa satın alıyor. Satan Alptekin Polat’a ait bir şirket. İmamoğlu’nun eşinin üzerine alınan villa 18 Temmuz 2020’de gazetelerde haber oluyor.

Haber olma sebebi İmamoğlu’nun villa satın alması değil. Bu villa için müteahhit turizm tesisi olarak inşaat izni almış ama yapı konut olarak inşa edilmiş. Kanuna, yönetmeliğe aykırı hareket edilmiş.

Şikayet üzerine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 13 Temmuz 2020’de bir müfettiş görevlendirmiş. 12 Ekim 2020’de müfettiş raporunu tamamlamış. O raporda diyor ki.

1- Ortakent Yahşi plan notlarına göre parsel 7500 m2 yukarısına otel ve turizm tesisi yapılabilir ve yapı 2018 yılında kat irtifakı kurduğu için turizm kat irtifakı kurulamaz.

2- İmamoğlu’nun aldığı parsel 7500 m2 altında bir yer olduğu için turizm planlarına kurulan kat irtifakı geçersizdir. Ayrıca bu yer otel görünse de turizm işletme belgesi ve turizm teşviki kullanmamıştır.

Bu villa konut olarak yapıldıysa emsal 0,15 olması gerekirken şu an 0, 30 emsal kullanılmıştır.

3- Bodrum Belediyesi’nden alınan ruhsat, turizm emsali olarak kullanılmış ve villa otel veya tatil evi için yapı ruhsatı alınsa da mekanik ve elektrik projelerinde konut olarak belediyeden olur almış.

Özetle… Villa için tapuda bir yığın şerh var. Bakanlığın teknik raporuna göre yapı kanunsuz. Ama İmamoğlu bunları bile bile villayı alıyor! Acaba neden?

İlginçtir, müfettiş raporuna rağmen usulsüz ve kaçak olarak görünen villa hakkında belediye de bir işlem yapmamış.

İmamoğlu’nun İstanbul’u sel aldığında tatile gittiği villa muhtemelen bu villa.

Daha da tuhafı bu mülkün değerinin İmamoğlu’nun mal varlığında 680 bin lira olarak gösterilmesi!! Bodrum’da bu paraya böyle bir villa!! Allah herkese nasip etmez.

Saraçhane medyasına bir soru: Murat Kurum’un İstanbul’daki dairesine “Skandal” diyen medeni dünya Emirgan ve Bodrum’daki villalara acaba ne der?

Sizin gibi görmezden gelir mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x